عوارض محصولات تراریخته

مضرات محصولات تراریخته را جدی بگیریم

پس از تولید محصولات اصلاح ژنتیک شده این محصولات به سرعت بین کشاورزان محبوب شد و پس از چند سال از ابداع آن میلیارد ها هکتار زمین کشاورزی زیر کشت بذر های تراریخته رفت و عرضه ی این محصولات به بازار های جهانی منتقدان بسیاری پیدا کرد به طوریکه در چند سال اخیر کشت این محصولات در بسیاری از کشور ها به ویژه کشور های اروپایی ممنوع اعلام شده است.

بر اساس گفته کارشناسان، محصولات تراریخته همانقدر که کیفیت و مقاومت بسیار زیادی دارند میتواند خطرات ناشناخته بسیاری برای انسان داشته باشد.

محصولات تراریخته علاوه بر اینکه زمین های کشاورزی را تحت تاثیر قرار میدهد بر روی کشاورز ها و انسان های دخیل در پروسه کشت این محصولات تاثیرات منفی زیادی دارد به طوریکه تحقیقات نشان داده ساکنین مجاور به مزارعی که بذرهای تراریخته کشت شده عوارضی مانند سرطان های مختلف، آلرژی های شدید، حساسیت ها و بیماری های شدید پوستی داشته اند.

مضرات محصولات تراریخته به صورت کلی

  • سلاح بیولوژیک: بسیاری از کشورها از این محصولات به عنوان سلاح بیولوژیک علیه دشمنان خود استفاده می‌کنند
  • واکنش آلرژیک: اضافه کردن ژن جدید به گیاه یا جانور باعث ایجاد پروتئین هایی میشود که ممکن است بدن انسان نسبت به آن واکنش نشان بدهد و منجر به ایجاد آلرژی شود
  • تخریب محیط زیست: بقایای جانوران اصلاح ژنتیک شده و محصولات تراریخته تا مدت ها بصورت مخفی در طبیعت بافی میماند و از بین نمیروند به همین جهت میتواند برای محیط زیست بسیار مخرب باشند.
  • کاهش تنوع زیستی: تغییرات ژنتیکی باعث آسیب به برخی ارگانیسم‌ها (مانند آفات و حشرات) در اکوسیستم می‌شود و از تنوع زیستی آن‌ها می‌کاهد.
  • کاهش کارایی آنتی بیوتیک‌ها: با تغییرات ژنتیکی، محصولات تراریخته به ویروس ها و باکتری ها مقاوم می شوند که با مصرف این محصولات در بدن خاصیت آنتی بیوتیکی پیدا میکنند و پس از مدتی خاصیت دارویی آنتی بیوتیک ها در بدن کاهش میابد.
  • طعم جدید و متفاوت : به دلیل تغییر در ساختار این محصولات، طعم آنها با محصولات ارگانیک بسیار متفاوت است.
  • نامناسب از جهت تغذیه‌ای برای انسان‌ها: این محصولات باعث ایجاد بیماری‌های جدید در انسان می‌شوند و در بسیاری از گونه‌های حیوانات مانند موش‌ها و پروانه‌ها باعث مرگ شده‌اند.
  • اختلالات سیستم تولید مثل: شواهد نشان داده افرادی که در نزدیکی مزارع محصولات تراریخته زندگی میکنند دچار اختلال در بارداری و تولید مثل شده اند.

 

مصرف مواد تراریخته و سرطان

بنا به گفته معاون پژوهشی سازمان حفاظت محیط زیست وقتی تغذیه حیوانات آزمایشگاهی با محصولات تراریخته از سه ماه فراتر رفته و به ۶ تا ۹ ماه می‌رسد، اثراتی مثل افزایش سلولها به‌صورت تومور در بافت جانوران اتفاق می‌افتد که این موضوع خود دلیلی برای لزوم تحقیقات بیشتر است. تحقیقاتی در ایتالیا، فرانسه، مکزیک و کانادا موجود است و همه محققانی که تحقیق کردند بر مطالعه اثرات دراز‌مدت استفاده این محصولات روی موجودات زنده تأکید داشته‌اند.

حیات غیب افزود: البته در روند این مطالعات، بررسی‌های بالینی بر روی انسان کمتر بوده و فقط یک مورد در برزیل اتفاق افتاده است که تغییراتی در باکتری‌های درون بدن افراد روی داده است.
وی ادامه داد: این مطالعه مربوط به سال ۲۰۱۱ در کانادا بوده که زنان باردار مورد بررسی قرار گرفته و محققان دریافتند که سم “بی‌تی” (سم باکتری باسیلوس تورنجنسیس) در بدن آنها وجود دارد و از طریق بند ناف به جنین نیز منتقل شده است.